هرکسی می تواند استایل مردانه خاص خودش را داشته باشد. با این حال گاهی اوقات پیش می آید که بسیاری از آقایان در انتخاب و پوشیدن لباس های خود دچار اشتباه شوند. این مسئله به علت عدم وجود آگاهی از استایل مردانه درست پیش می آید و کاملا اجتناب ناپذیر است.

در حقیقت همانطور که به خودمان آموزش می‌دهیم، و سبک زندگی خود را کشف می‌کنیم؛ نیاز داریم تا قواعد کلی آن را نیز بیاموزیم. اگر می‌خواهید در برخورد با دیگران، تاثیر خوبی بگذارید؛ و به خاطر استایل مردانه خویش شناخته شوید، باید از ایجاد این اشتباهات اجتناب کنید. نکته ی مهم در مقدمه این بحث این است که تمامی اشتباهات ریز و درست شما در استایل مردانه تان قابل ترمیم شدن هستند.

به قول نویسنده و روان درمانگر مشهور کانادایی، ناتانیل براندن:” اولین گام برای تغییر، آگاهی است. مرحله دوم پذیرش است “. این مطلب سعی دارد شما را با این دست اشتباهات رایج در استایل مردانه آشنا کند؛ و به نوعی به سمت پوشش بهتر هدایت نماید.

Copy_of_Copy_of_Copy_of_Copy_of_Instagram_Post_Untitled_Design_9.png

.

پوشیدن کت خیلی بزرگ در استایل مردانه اشتباه است.

این احتمالا شایعترین اشتباه در استایل مردانه است. چون بسیاری از افراد اندازهگیریها را نمی‌دانند؛ یا عمدتا اطلاع ندارند که به دنبال چه چیزی هستند. مهمترین چیزی که باید بدانید این است که، کت مورد نظر برای شانه هایتان مناسب باشد. چون شانه‌ها را نمی توان با کت تنظیم کرد. اگر کت با شانهها همخوانی داشته باشد؛ در نهایت یک خیاط می‌تواند مابقی مشکلات موجود در کت مورد نظرتان را رفع نماید.

بنابراین در انتخاب کت مورد نظر خود به این نکته توجه داشته باشید. به همان اندازه که ممکن است واضح به نظر برسد، آن‌ها باید به بزرگی پهنای شانه شما باشند. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، پارچه باید به طور طبیعی از روی شانه به پایین بیفتد. اگر شانههای کت خیلی بزرگ باشند، حالت پارچه ای اضافی از روی شانه رها خواهد شد.

Untitled_design_45.png

استفاده نمودن از اکسسوری لباس به شکلی درست در استایل مردانه

اگر در مورد لباس مردانه خود جدی هستید؛ باید تلاش کنید و سبک خود را پیدا کنید. و یا حداقل استایل مردانه خود را در هنگام لباس پوشیدن پیدا کنید. اگر می‌خواهید از سبک دهی ارائه شده توسط فردی دیگر صرفنظر کنید؛ همیشه می‌توانید از استایل باکس ها استفاده کنید. زمانی که این مجموعه تطابق را خریداری می‌کنید، باید پیرو آن لباس بپوشید و بر اساس آن رفتار کنید. بنابراین سلیقه شخصی شما کنار گذاشته می شود. اگر در مورد نحوه استایل مردانه اکسسوری خود مطمئن نیستید، یک نکته ساده به استفاده از اکسسوری با یک موضوع مشترک برای شما وجود دارد.

برای مثال، اگر کراوات قرمز و آبی داشته باشد، می‌توانید یک دستمال جیبی کت قرمز یا آبی انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید یک دستمال جیبی و پیراهن هماهنگ شده با هر نوع کراوات را انتخاب کنید. بنابراین بهتر است تا از این نکته ساده به جای استفاده از طرح های عجیب و غریب بهره ببرید.

بیش از حد بلند یا کوتاه بودن کراوات را دست کم نگیرید.

نوک کراوات در استایل مردانه همیشه باید با کمربند مماس باشد. سعی کنید این نکته را به یک عادت در لباس پوشیدن تبدیل نمایید. در واقع نوک کراوات باید بین پایه و انتهای سگک کمربند تان قرار بگیرد. تا به نوعی نه زیاد بلند و نه خیلی کوتاه باشد.

پوشیدن کفش با نوک پنجه مربعی اشتباه است.

همانطور که در استایل مردانه خود یاد می‌گیرید، متوجه می‌شوید که کفش‌ هایتان چقدر مهم هستند. آن‌ها جز کلیدی در لباس هستند، و نباید نادیده گرفته شوند. شما هرگز نمی‌توانید با سبک کلاسیک و ماندگار مانند oxfords و derbies اشتباه کنید. برای موارد رسمی‌تر سعی کنید؛ از کفش های نوک تیز مثل شکل، با رنگ های قهوه ای و سیاه استفاده نمایید.

Copy_of_Instagram_Post_Untitled_Design_17.png

پوشیدن شلوار بیش از حد بلند همواره اشتباه است.

پوشیدن شلوار خیلی بلند، یک اشتباه بزرگ در خرید آن است، و هرگز هیچ چیزی آن‌ها را جمع و جور نمیکند. اگر شلوار های خریداریشده تان خیلی بلند هستند، کمی بیشتر خرج کنید تا آن‌ها را با قد خود هماهنگ کنید. در نتیجه در استایل مردانه شما، خیلی بهتر به نظر خواهید رسید.

به عنوان یک قاعده سرانگشتی، شلوار شما باید فقط نوک کفش‌هایش را لمس کند. برخی از شلوار های کوتاهتر هم ممکن است برای پوشیدن مناسب باشند. فقط سعی کنید روی کفش هایتان هیچ گونه حالت گودی ایجاد نشود، تا زیبا و منظم به نظر برسد.

پوشیدن پیراهن گشاد در استایل مردانه خود را حذف کنید.

این بزرگ‌ترین اشتباه در استایل مردانه است. همانند طول کراوات، بسیاری پیراهن خود را درست بدون هیچ اندازه گیری انتخاب می کنند. تنها پیراهنی برای تن شما مناسب است که کاملا با اندام بالا تنه تان هماهنگ باشد. این مسئله بر روی اعتماد به نفستان تاثیر مستقیمی خواهد داشت. پیراهنی که بیش از حد بزرگ است، باعث می‌شود که نامرتب به نظر بیایید.

این روزها شرکت‌های زیادی وجود دارند، که پیراهنهای سنتی لباس کار می‌کنند. آن‌ها اندازه‌ های شما را خواهند گرفت و یک پیراهن مناسب برای بدن تان طراحی خواهند کرد. هنگامی که اندازه‌گیری‌ های خود را براساس سیستم اندازه گیری دقیق انجام دادید، باید مطمئن شوید که این اندازه ها در طول مدت انتخاب لباس برایتان کاربرد خواهند داشت. پس همواره سعی کنید پیراهن را با سایز خود هماهنگ کنید. و از پوشیدن لباس بیش از حد گشاد اجتناب کنید.

از بستن تمام دکمه های کت یا ژاکت خود اجتناب کنید.

سعی کنید همواره از بستن همه ی دکمه های موجود روی کت خود اجتناب نمایید. همیشه بستن یک دکمه شیک و زیبا به نظر می رسد. با این حال این مورد یکی از شایع ترین اشتباهاتی است که عمده افراد در استایل مردانه خود مرتکب می شوند. بستن یک دکمه علاوه بر زیبایی ظاهری، بدن شما را در حالت مناسبی قرار می دهد.

Copy_of_Copy_of_Copy_of_Instagram_Post_Untitled_Design_3.png

پوشیدن یک پیراهن ساده از پیراهنی با نمایان بودن لباس زیر بهتر است.

پوشیدن پیراهن یقه 7 یا حتی یک پیراهن ساده با یک دکمه باز بدون هیچ نشانه ای از لباس زیرتان، بهترین کار در استایل مردانه شما به شمار می آید. مشخص بودن لباس زیر به واسطه ی چند دکمه ی باز پیراهن هرگز ایده ی  جالبی به نظر نمی رسد. بنابراین حتما به آن دقت کنید.منبع:

https://www.patyrns.com/blogs/mens-fashion-blog/10-common-mens-style-mistakes-to-avoid

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *