.

استراتژی یک مذاکره قوی

بی شک برای داشتن یک مذاکره قوی و هوشمندانه باید بتوانیم استراتژی درست و منطقی برایش درنظر بگیریم، اگر چهارچوب اهدافمان مشخص باشد با یک برنامه ریزی منسجم می توانیم خودمان را به موفقیت و کامیابی برسانیم، فقط کافیست اصول یک مذاکره هوشمندانه را بدانیم! مذاکره به همان قدری که به خلاقیت و هوش نیاز دارد، به تمرین و توانمندی هم نیاز دارد و باید بتوانیم با تمرین و درنظر گرفتن مهارت های ضروری یک مذاکره بی نظیر داشته باشیم. ما در این مطلب می خواهیم شما را با استراتژی یک مذاکره قوی آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

1Tips-for-Winning-a-Debateاهداف مذاکره را روی کاغذ بنویسید!

برای داشتن یک مذاکره قوی، قبل از هر چیزی اهدافتان را مشخص کنید! چه هدفی از این مذاکره دارید؟ تا چه حد این مذاکره و نتیجه آن برایتان مهم است و پس از پایان این مذاکره در صورت توافق یا مخالفت چه احساسی خواهید داشت؟ سعی کنید هر هدفی که دارید را یادداشت کنید تا بتوانید یک مذاکره هدفمند داشته باشید!

همه جوانب را ارزیابی کنید!

برای داشتن یک مذاکره هوشمندانه باید بتوانید از قبل، همه جوانب را بررسی کنید. این روش به شما کمک می کند تا زمانیکه با یک سوال روبرو می شوید، برایتان ناآشنا نباشد و بتوانید به راحتی پاسخ مشتری و یا طرف مقابل خود را بدهید.

برای داشتن مذاکره هوشمندانه، پیشنهادات جالب داشته باشید!

یکی از تکنیک های جالب و تاثیرگذار در مذاکره اینست که پیشنهادات غیرمنتظره برای طرف مقابل خود داشته باشید تا بتوانید نتیجه را به نفع خودتان تمام کنید. پیشنهاد شما می تواند ورق را برگرداند و راههای زیادی را برایتان باز کند، می تواند نظر طرف مقابل را تغییر دهد و شما را با نتایج شگفت انگیزی روبرو کند. از این رو راهکارهایی را به عنوان پیشنهاد در ذهنتان داشته باشید.

.

برای داشتن مذاکره قوی، فروتن باشید!

برای اینکه به اهدافتان برسید، هرچیزی را قربانی نکنید و سعی کنید یک مذاکره محترمانه داشته باشید. فروتن باشید و به طرف مقابل و خواسته ها و نظراتش احترام بگذارید. مهم نیست نتیجه چه می شود، سعی کنید نظر طرف مقابل را به خوبی جلب کنید، گاهی اوقات فروتنی و تواضع شما می تواند نتیجه را به نفعتان تمام کند.

دانش کافی داشته باشید!

اگر می خواهید بهترین و قویترین مذاکره را داشته باشید، در رابطه با موضوع مذاکره، دانش کافی داشته باشید. زمانیکه تمامی جوانب را ارزیابی می کنید و دانش کافی در رابطه با موضوع مذاکره داشته باشید، می توانید مذاکره را در دست بگیرید.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.