زمانی که اولین بار در مورد برندسازی تجاری خود فکر می‌کنید؛ انواع لوگو های مهم، قلم‌های مختلف، رنگ‌ها، احساس کلی و سبک های گوناگون در ذهنتان تداعی خواهد شد. اما باید ببینید که اول به فکر کدام می افتید؟

سپس به این فکر می‌کنید، که چقدر میتوانید در این مورد موفق باشید؟ به چه میزان، می‌توانید با این طراحی لذت ببرید؟ چطور میتوانید با روشی که واقعا دوست دارید، کار را آغاز کنید؟ در کنار توجه به تمامی این جزئیات می‌خواهید به تصاویر بصری بپردازید؛ و برندسازی زیبا، مسحور کننده، و بسیار عالی ایجاد کنید. تمامی این مسائل طبیعی است. و همین مسئله رقابت را در این حالت، دوچندان افزایش می دهد.

Strawberry-branding-startup-branding.jpg

اما باید بدانید که، اولین چیزی که در مورد آن فکر می‌کنید نباید تصاویر بصری باشد. اولین چیزی که باید در برندسازی در نظر بگیرید این است؛ که چه چیزی را می خواهید به مخاطب منتقل کنید. و یا اصطلاحا با وی ارتباط برقرار کنید. مطمئنا نتیجه گیری بر اساس کلمات بیان شده در آن مشهود نیست. بلکه گرافیک است، که حرف اول را می زند. اما چه نوع گرافیکی؟ گرافیکی باید طراحی شود که ریشه در پیام و معنا مربوط به کسب و کار مورد نظر داشته باشد.

مفاهیم بسیار زیادی را می توان به سادگی به کمک برندسازی درست انتقال داد. که هنر بزرگ طراحی گرافیک آن را معلوم می کند. طراحی چیزی که این کار را تا جایی که ممکن است انجام داده شود؛ باید کاربردی، واضح و خوب در نظر گرفته شود.

برندسازی در سطح بین‌المللی به عنوان سمبل کسب و کار شما شناخته می‌شود. و در عین حال باید به جلب توجه مخاطب نیز توجه کنید. وجود این دو عامل در کنار هم نباید باعث شود؛ که توجه به دیگری، باعث عدم پرداختن به دیگری شود. شاید این موضوع خیلی ساده به نظر برسد. اما طراحی این چنین باید هدفمند و چالش برانگیز باشد. در نهایت می توانید مطمئن باشید؛ که این برندسازی درست و با رعایت تمامی اصول آن صورت گرفته است.

حالت بصری برندسازی و گرافیک شما نیازمند ارتباط با یکدیگر هستند.

در رابطه با برندسازی در این بخش چند بخش مد نظر است که باید بطور جداگانه و خاص به آنها پرداخته شود. این موارد عبارتند از:

 پیغام و ماموریت شما در برندسازی
 ارزش‌های کسب‌وکار شما
 هویت شخصی و مشتریان شما
 آنچه را که می‌فروشید، پیشنهاد داده و سپس انجام می دهید.
 الهام بخشی برندسازی باید به چه میزان باشد

در ادامه به شرح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

Asset-22@4x.png

پیغام و ماموریت شما در برندسازی

مهم است که گرافیک و نام تجاری شما، ریشه در ماموریت و پیامی که کسبو کارتان می خواهد آنرا به دنیا نشان دهد، دارد. بنابراین زمانی را صرف این کنید؛ تا بفهمید که این موارد چگونه می توانند، پیام شما را تمام و کمال به دیگران منتقل کنند. ماموریت شما باید در مورد کاری باشد؛ که کسبو کارتان برای انجام آن تلاش می‌کند. به این فکر کنید که چه نوع محصولات و خدماتی را ارائه می‌دهید؛ و به چه نحوی آن ها را به مشتری عرضه می کنید.

پس از آن چرایی برندسازی را مد نظر بگیرید. چرا این کار را برای آن شخص خاص انجام می‌دهید؟ برای حل چه مشکلی در زندگی مشتریان تلاش می‌کنید، و چگونه با خدمات یا محصولاتتان بر زندگی آن‌ها تاثیر می‌گذارید؟

پیام منحصر به فرد شما چیست؟، چگونه می‌خواهید مردم را به سمت کسب و کار خود جذب کنید؟ آیا تلاش می‌کنید که برند سازی الهام‌ بخشی را داشته باشید؟ شاید شما چیزی را پیشنهاد می‌کنید؛ که بسیاری از کسب و کارهای دیگر نیز آن را ارائه می دهد. اما باید آن را به شیوه ای متفاوت انجام داده و یا از دیدگاه دیگری در ذهن مخاطب جایگزین کنید.

ارزشهای کسبو کار شما چیست؟

شناخت ارزش های کسب و کار در برندسازی، یک راهنمایی ویژه برای نحوه انجام کار، رفتار و آنچه که اهمیت و اولویت دارد، محسوب می شود. نیازی نیست که ارزش‌های کسب‌وکار خیلی خاص باشند. آن ها می‌تواند بخشی از آرایش نام تجاری شما باشد. اگر ارزش کسب‌وکار شما دوستانه باشد، آن وقت نام تجاری شما باید دوستانه و خوشایند باشد. اگر ارزش کسب‌وکار شما در حال مراقبت از محیط باشد، پس ممکن است بخواهید یک برندسازی محرک برای مخاطب طراحی کنید.

یافتن هویت شخصی و مشتریان خود

اگر یک برند شخصی دارید، پس هویت شما باید از طریق نام تجاری‌تان مشخص شود. مردم می‌خواهند با کسانی که از خودشان می دانند خرید کرده و در ارتباط باشند. این موضوع باعث می‌شود، که برندسازی شما و شخصیت تان نیازمند بازتاب درست و مردمی باشد.

پس به همین سبب، در مورد ویژگی‌ های کلیدی شخصیت و هویت خود به عنوان یک فرد فکر کنید. این موضوع می‌تواند شامل چیزهایی مانند مکانی باشد؛ که در آن قرار دارید. تربیت شما، علایق و سرگرمی‌ها، سبک زندگی، باورهای ، میراث خانوادگی، رویدادهای زندگی و شرایطی که شما را شکل داده‌اند. سپس از دیگران بپرسید که شمارا چگونه می بینند. در نتیجه و جمع بندی این موارد می‌توانید راه‌هایی برای نشان دادن هویت خود در نام تجاری تان پیدا کنید.

ROW-50-charity.png

آنچه را که می‌فروشید، پیشنهاد داده و سپس انجام می دهید.

اگر تمام موارد دیگر را که در برندسازی حرف نخست را می زنند، درست بیان کنید؛ اما موفق به ارائه ی آنان نباشید؛ مشتریان را گیج کرده و فورا آنها را از دست خواهید داد. برندسازی شما، باید به طور واضح هر کاری که انجام می‌دهید را بدون هیچ علامت و یا سردرگمی نشان دهد. سعی کنید از یک ارائه محلی برای فروش محصولات یا معرفی خدماتتان استفاده کنید. مثل سمپلینگ و یا همان تبلیغات میدانی.

میزان الهام بخش بودن برندسازی

آیا می خواهید در برندسازی و فروش خود، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید؟ عادتی را تغییر دهید؟ و.. اگر بتوانید میزان الهام‌بخشی را در این باره پیدا کنید، می‌توانید مشتریان را به سرعت برای خرید متقاعد کنید. زیرا همه ی ما می خواهیم در کسب و کارمان، مثل تصاویر لوکس موجود در یک مجله، نگاه مخاطب را به سمت خود جلب کنیم. در نظر بگیرید که برای ثابت شدن و الهام بخش بودن نیز ظاهر برند شما باید چنین خصلتی داشته باشد.

این نکته از آنجایی مشخص می شود که برخی برند ها سالیان سال در ذهن مردم باقی می مانند و برخی دیگر سریعا فراموش خواهند شد.

منبع:

https://www.tabithaemma.com/what-your-visual-branding-needs-to-say-about-your-brand/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.