آنچه در رشد و توسعه فردی باید بدانید!

داشتن زندگی ایده ال و مملوء از کامیابی آرزوی هر یک از ما آدم هاست و گاهی اوقات چنان انگیزه پیدا می کنیم که می خواهیم کل دنیا را تغییر دهیم، چه برسد به رشد و توسعه فردی! گاهی اوقات همه چیز در ما برای ایجاد یک دگرگونی بزرگ فراهم می شود و گاهی اوقات هم همه چیز دست در دست هم می دهد تا مانع بزرگی برای توسعه فردیمان شود! اینجاست که بایستی خودمان را از این موانع نجات دهیم و برای رشد و بالندگی خودمان آستین بالا بزنیم و کاری کنیم. در آموزش توسعه فردی باید تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا خودتان را به فردی تبدیل کنید که می خواهید! بنابراین با راهکارهایی که در این مطلب به آنها پرداخته می شود برای رشد و توسعه فردی اقدام کنید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\Features-of-successful-people.jpg

یک دفترچه راهنما برای خودتان بنویسید!

یکی از ویژگی های بارز افراد موفق و توسعه یافته، داشتن یک دفترچه راهنما است. آنها برای تمامی روزهای زندگی خود برنامه دارند و همه چیز را طبق همان برنامه به جلو هدایت می کنند. برای آنها داشتن یک دفترچه راهنما از هر چیزی مهمتر است، چرا که آنها باید به تمام کارهایشان درست سر زمان برسند و از بی نظمی بیزارند. شما هم می توانید از این خصوصیت آنها الگو برداری کنید و خودتان یک دفترچه راهنما برای خودتان بنویسید و در این دفترچه از تمام چیزهایی که دوست دارید یادداشت کنید، برنامه ورزشی خود را در آن بنویسید، عادات غذایی خود و تمامی اهدافی که می خواهید به آنها برسید. این دفترچه باید همیشه همراهتان باشد تا مطابق با آن زمانتان را تنظیم کنید. از همین امروز این رفتار را در خودتان پرورش دهید و یک راهنما برای خودتان بنویسید.

سحرخیز شوید!

شاید در گروه افرادی باشید که تا لنگ ظهر در رختخواب لم داده اید و نمی دانید چطور و از کجا شروع کنید! فردی که در رختخواب به برنامه فکر می کند قطعا موفق نخواهد شد. سحر خیزی یکی از مهمترین راههای توسعه فردی است که در آموزش توسعه فردی به آن پرداخته می شود. زمانیکه تمام صبحتان را از دست می دهید نه تنها شور و ذوق انجام کاری را نخواهید داشت، بلکه زمان بیشتری را از دست خواهید داد. باید صبح ها زودتر بیدار شوید، به طور مثال ساعت 5 تا 6 صبح بهترین زمان برای بیدار شدن است و با خیالی آسوده وقت برای انجام تمام کارهایتان خواهید داشت و می توانید برای خودتان هم وقت بگذارید و با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. اگر برایتان سخت است می توانید کم کم این عادت را در خودتان تقویت کنید. به طور مثال ساعت خود را در روز اول ساعت 8 صبح، روز دوم 7 صبح و روز سوم 6 صبح تنظیم کنید. اینگونه می توانید کم کم یک عادت خوب را جایگزین عادت بد کنید.

خواستن توانستن است!

این جمله را همیشه می شنویم و تا حدودی هم به آن ایمان داریم! منتها این جمله عین حقیقت است و در توسعه فردی روی همین جمله تمرکز می شود. فردی که ایمان دارد به آن چیزی که می خواهد می رسد، زمانیکه خودتان را قانع کنید توانایی لازم را برای رسیدن به موفقیت در خودتان می بینید و می توانید به آن چیزی که می خواهید برسید همه چیز فرق می کند. در این زمان هیچ چیزی نمی تواند برایتان حکم یک مانع را داشته باشد و شما با قدرت تمام به سمت جلو حرکت می کنید.

خوشبین باشید!

در آموزش توسعه فردی می آموزیم که خوشبین باشیم و از هر اتفاقی بهترین نتیجه را بگیریم. اینکه بخواهیم به نیمه پر لیوان توجه کنیم فقط به انتخاب خودمان است. بنابراین برای رشد و توسعه فردی باید خوشبین و مثبت اندیش باشید.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *