آنچه باید قبل از مذاکره موفق بدانید!

مذاکره برای اینست که بتوانیم با طرف مقابلمان به راحتی به توافق برسیم و به گونه ای منطقی با هم کنار بیاییم! بنابراین برای اینکه مذاکره موفق و خوبی داشته باشیم باید بتوانیم همه چیز را قبل از هر چیزی برای خودمان مشخص کنیم! تصور کنید هدفتان از این مذاکره معرفی محصول جدیدتان است. شما به عنوان فردی که می خواهد مذاکره کند باید بتواند قبل از جلسه تمامی جوانب را ارزیابی کند، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید نقاط قوت و ضعف محصولتان است. بایستی به گونه ای حساب شده محصولتان را ارزیابی کنید تا بتوانید آن را به طور کامل به مشتری معرفی کنید، از این رو داشتن دانش کافی یکی از مهمترین آیتم هایی است که قبل از یک مذاکره موفق باید بدانید. ما نیز می خواهیم در این مطلب در رابطه با نکات مهم قبل از مذاکره موفق مطالب مفید و مختصری را برای شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\1df27e90-e117-4db5-8a32-2bdaad7cc66d-cb.Jpeg

پیشنهادات مناسب آماده کنید!

زمانیکه بتوانید با چند پیشنهاد شگفت انگیز برق خاصی را در نگاه مشتری ببینید قطعا مذاکره موفق و خوبی خواهید داشت. بررسی کنید که این پیشنهادات چه چیزهایی می تواند باشد؟ می توانید شناخت نسبی نسبت به مشتری خود داشته باشید و هدفتان را روی نیازهای او متمرکز کنید. وقتی پیشنهادی می دهید که نیاز مشتری است، بی شک توانسته اید نظر مشتری را به محصولتان جلب کنید.

ترتیب یک مذاکره دوستانه را بدهید!

مذاکره موفق به مذاکره ای گفته می شود که دوستانه و خوب برگزار شود. جلسه ای که هر دو طرف رضایت داشته باشند و با احساس راحتی بیشتری به گفتگو بپردازند. داشتن یک ارتباط صمیمی و دوستانه که با حس شوخ طبعی آمیخته باشد بسیار مهم است و می تواند نتیجه خوبی برایتان داشته باشد. از این رو اگر می خواهید مذاکره موفقی داشته باشید در برقراری ارتباط خود دقت کافی داشته باشید و با مشتری تعامل دوستانه ای برقرار کنید.

عجول نباشید!

خودتان را آماده کنید و به خودتان یادآوری کنید تا عجله را کنار بگذارید! زمانیکه خودتان را فردی عجول نشان می دهید مشتری این را درک کرده و احساس می کند به او توجه کافی ندارید و در نهایت به شما اعتماد نخواهد کرد. سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و به همه چیز مصمم باشید.

یک مکان مناسب فراهم کنید!

یکی از آیتم های مهم برای داشتن مذاکره موفق فراهم کردن مکانی مناسب است. می توانید این جلسه را در هر جایی فراهم کنید منتها در دفتر کارتان و یک اتاق مناسب بهترین مکان برای مذاکره است.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *