آموزش فن بیان با چند راهکار ساده

یکی از مهمترین راههای برقراری ارتباط، داشتن فن بیان است! فن بیان بسیار مهم است و باعث می شود بتوانید در زندگی شغلی و زندگی شخصی به اهدافتان برسید و به کامیابی های بزرگی دست یابید. در واقع نفوذ کلام باعث می شود مخاطبان نظرشان به سمت شما باشد و بتوانید اهدافتان را عملی کنید. برای آموزش فن بیان کافیست چند راهکار ساده و کاربردی را تمرین کنید تا آنها را به یک عادت تبدیل کنید. در اینصورت می توانید به یک سخنران حرفه ای تبدیل شوید. به همین منظور ما قصد داریم در این مطلب در رابطه با آموزش فن بیان و راهکارهای موثر، مطالب مفید و مختصری را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

Suit-guy-infront-of-big-corp-audience-iStock-CROPPED1

فن بیان چیست؟

بی شک برای همه ما آدم ها پیش آمده است که با افرادی روبرو شده ایم که صدایی دلنشین و جذاب داشته اند و با به کار بردن جملاتی منحصر به فرد باعث شده اند سرتاپا به آنها گوش دهیم و در مقابل حرف هایشان متقاعد شویم. فن بیان به نوعی استفاده از جملات و زبان بدن است که باعث جلب توجه شده و افراد را به سمت شما جلب می کند. از این رو فن بیان همیشه به دردتان می خورد و بایستی آن را به صورت یک مهارت بیاموزید. این راهکارها کدامند؟

به حرفی که می زنید اعتقاد داشته باشید!

بسیار مهم است که به خودمان و حرفی که می زنیم اعتقاد داشته باشیم. ما باید به معنای واقعی مخاطبان را به خودمان جلب کنیم، باید بتوانیم با حرف هایمان نوعی اعتماد ایجاد کنیم و آنقدر با اعتماد به نفس صحبت کنیم که مخاطبان اعتقاد و باورمان را نسبت به حرفهایمان درک کنند. زمانیکه با شور و اشتیاق حرف می زنید مخاطب متوجه تفاوت ها می شود و به شما اطمینان خواهد کرد.

حواستان به نوع ایستادنتان باشد!

اگر می خواهید به صورت ایستاده سخنرانی کنید، حواستان به نوع ایستادنتان باشد، سعی کنید صاف بایستید و شانه هایتان را به حال راحتی قرار دهید. سعی کنید طوری بایستید که قاطعیت خود را نشان دهید و در عین حال لبخند به لب داشته باشید و تعامل دوستانه ای برقرار کنید.

تمرین….تمرین

همه چیز به تمرین شما بستگی دارد. اگر می خواهید فن بیان خود را تقویت کنید، بایستی روزانه تمرین کنید. بارها و بارها خودتان را در مقابل آینه ببینید و به نوع صحبت کردنتان توجه کنید. با تمرین کردن خیلی زود روی غلتک می افتید و برای همیشه می توانید از فن بیان برای به کرسی نشاندن حرفهایتان استفاده کنید.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.