.

آموزش توسعه فردی با راهکارهای کاربردی

همه‌ی ما آدم ها در زندگی به دنبال بهترین چیزها هستیم! دلمان می خواهد به رشد و توسعه فردی برسیم! از موقعیت مالی خوبی برخوردار باشیم. زندگی راحت و بی دغدغه ای برای خودمان بسازیم! خانه چند میلیون دلاری و داشتن اتومبیل دلخواه می تواند هر کسی را سر ذوق بیاورد! منتها این چیزهایی که دلمان می خواهد با نشستن در خانه و دست روی دست گذاشتن حل نمی شود! ما باید برای ساختن یک زندگی خوب، تلاش کنیم. توسعه فردی مهمترین عامل برای موفقیت ما آدم هاست! اگر دلمان می خواهد بهترین چیزها را داشته باشیم و فرد برجسته ای در زندگیمان باشیم باید به رشد و توسعه فردی برسیم! آموزش توسعه فردی به ما کمک می کند تا با شناخت خودمان برای بهتر شدن و موفقیت خودمان تلاش کنیم! در آموزش فردی ما با تکنیک هایی آشنا می شویم که با انجام آنها ارتقاء پیدا می کنیم و برای همیشه با تنبلی و ناامیدی خداحافظی می کنیم. اگر شما هم می خواهید آموزش توسعه فردی را بیاموزید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

در چه موقعیتی قرار دارید!

اولین اقدام شما اینست که موقعیت زندگی خودتان را ارزیابی کنید! مهم نیست چقدر سن دارید؟ مهم نیست در موقعیت مالی قرار گرفته اید؟ مهم نیست شرایط زندگی مشترکتان در چه وضعیتی است! این ارزیابی باعث می شود بتوانید با خودتان روراست باشید و تمام برنامه هایتان را با شرایط زندگیتان تنظیم کنید! در واقع خیلی مهم است که بتوانید شرایط حاضر را با تمامی کاستی هایش سر و سامان دهید. بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا شرایط زندگیتان را ارزیابی کنید و سپس وارد مراحل بعدی شوید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\Personal-Growth.jpg

برای توسعه فردی نقاط ضعف زندگیتان را شناسایی کنید!

بی شک همه ما آدم ها نقاط ضعف زندگیمان را تقریبا می شناسیم! در واقع در آموزش توسعه فردی باید نقاط ضعفی که از آنها بی اطلاع هستیم را شناسایی کنیم و آنها را بررسی کنیم. شاید با خودتان بگویید چگونه این نقاط ضعف را شناسایی کنیم؟ به سادگی آب خوردن! در طول روز در محیط کار و بیرون هر عامل و هر آدمی که باعث ناراحتی و عصبانیت شما می شود در گروه نقاط ضعفتان قرار می گیرد. می توانید با شناخت این عوامل در جهت رسیدگی آنها اقدام کنید.

.

عادت های خوب را گردآوری کنید!

یکی از چیزهایی که به توسعه فردی کمک می کند، پیدا کردن عادات خوب و توجه به آنهاست! سعی کنید هر روز یک عادت خوب را در خودتان تقویت کنید و با عادت های بد و بی جهت خداحافظی کنید. عادت های خوب به مرور که تکرار می شوند جزئی از شخصیت ما می شوند و می توانید آنها را در خودمان پرورش دهیم و به آنها عادت کنیم. به طور مثال هر روز وقتی را برای مطالعه کردن صرف کنید، سحر خیز شوید و یک رژیم غذایی مناسب برای خودتان فراهم کنید. تمامی چیزهایی که فکر می کنید به بهتر شدنتان کمک می کند را در خودتان تقویت کنید تا به رشد و توسعه فردی برسید.

اطرافتان را از آدم های مثبت پر کنید!

یکی از مهمترین تکنیک های توسعه فردی، ارتباط با افراد مثبت اندیش است! این افراد برای ارتقاء ذهنی و آرامش بهترین افراد هستند. اگر می خواهید رشد کنید و مدام به موفقیت و کامیابی های بزرگ برسید، با آدم های مثبت ارتباط برقرار کنید و با آنها گفتگو کنید. این افراد همیشه با افکارشان شما را هدایت می کنند و امواج منفی را از شما دور خواهند کرد. این افراد ویژگی های منحصر به فرد و مثبتی دارند که برای رشد و توسعه فردی بسیار مناسب است و می توانید از آنها چیزهای جدیدی یاد بگیرید.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *