چند راه برای بهبود شخصیت

0
92

شخصیت چیست؟ شخصیت به مجموعه افکار، احساسات، عقاید و رفتار انسان ها گفته می شود که باعث می شود هر فرد در جایگاه خود خاص و تک باشد. وقتی می گوییم یک نفر با شخصیت است یعنی دوست داشتنی و جذاب است و از در کنار او بودن راضی هستیم. همه دوست دارند در نظر دیگران جذاب باشند، باید بگویم داشتن یک شخصیت دوست داشتنی خیلی بیشتر از تیپ و قیافه شما تاثیر دارد. در اصل ۸۵% خوشحالی و موفقیت شما به نتیجه برخورد و تعامل شما با دیگران بر می گردد. این شخصیت شما است که تعیین می کند افراد زیادی در کنارتان حضور داشته باشند و یا از شما کناره گیری کنند. به همان اندازه که می خواهیم در نگاه دیگران عالی به نظر برسیم باید تلاش کنیم تا در شخصیتمان پیشرفت ایجاد کنیم. در این جا چند راه کار برای پیشرفت و بهبود شخصیتتان وجود دارد :

  • گوش شنوا داشته باشید : ژاکلین کندی اوناسیس یکی از جذاب ترین زنان در جهان محسوب می شود چرا که او مهارت شنوایی استثنایی را ترویج می دهد. او اعتقاد دارد باید در چشم فرد مقابلتان نگاه کنید و بر روی هر کلمه اش دقت کنید و آن را مهم بدانید. هیچ چیز جذاب تر از داشتن کسی که به شما گوش دهد و شما به را عنوان یک فرد مهم در جهان احساس کند، دلچسب نیست.
  • مطالعه زیاد داشته باشید و علایقتان را شرح دهید: هرچقدر بیشتر مطالعه داشته باشید و هر چقدر علایقتان را در معرض دید قرار دهید برای دیگران جذاب تر خواهید بود. وقتی شما فرد جدیدی را ملاقات می کنید فرصتی به شما داده می شود تا علایق و دانسته هایتان را به اشتراک بگذارید و با فرد مقابل تبادل کنید.
  • همیشه ایده هایی در ذهن خود داشته باشید : هیچ چیز خسته کننده تر از صحبت کردن با فردی که درباره هیچ چیز نظری ندارد، نیست. اگر هیچ اطلاعاتی برای اشتراک نداشته باشید مکالمه تان به هیچ جا نخواهد رسید. حتی اگر ایده ای مخالف با طرف مقابلتان داشته باشید باعث می شود مکالمه ای جذاب تر و چالش برانگیز تر داشته باشید. تفکراتی منحصر به فرد باعث می شود در چشم دیگران عالی به نظر برسید.
  • با افراد جدید ملاقات داشته باشید : سعی کنید در هر فرصتی با افراد مختلف دیدار داشته باشید مخصوصا افرادی که با شما متفاوت هستند. این کار باعث می شود با فرهنگ های مختلف آشنا شوید و افق های دید شما را گسترش می دهد.
  • خودتان باشید : خسته کننده تر از نشست و برخواست با فردی که هیچ ایده و نظری ندارد، نشست و برخواست با فردی است که سعی می کند کس دیگری باشد. تبدیل خودتان به شخصی دیگر بیشتر باعث عقب ماندگی می شود تا پیشرفت. از آن جایی که هر انسان در این کره ی خاکی منحصر به فرد است، تلاش برای کپی کردن رفتار و عقاید شخصی دیگران نه تنها ما را از منحصر به فرد بودن دور میکند بلکه باعث سقوط شده و ما را فاقد اعتبار می نماید.

 

 

نظراتان را برای این پست برایمان بنویسید