مهارت های شخصی مهم برای کارفرمایان

0
69

هنگامی که سازمان ها تصمیم به استخدام تعدادی کارمند می گیرند، آنها به دنبال کارکنانی با مهارت ها و ویژگی های فردی خاص هستند تا بتوانند در محل کار با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کرده و وظایفشان را سر وقت و به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

مهارت های شخصی به شما اجازه می دهند تا با دیگران ارتباط برقرار کنید، توانایی های خود را نشان دهید و احساساتتان را مدیریت نمایید. مهارت های شخصی شما نه تنها کار شما را شکل می دهد بلکه زندگی روزمره شما را نیز در بر می گیرد.

مهارت های شخصی مانند مهارت های برنامه نویسی کامپیوتر و یا دانش حقوقی، مهارت های سخت و قابل اندازه گیری نیستند.

در عوض، آنها مهارت هایی نرم هستند که ویژگی ها یا نگرش های یک فرد را نشان می دهند.

در زیر فهرستی از پنج مهارت شخصی که بیشتر کارفرمایان از یک کارمند می خواهند، آورده شده است.

چرا کارفرمایان برای مهارت های فردی ارزش قائلند؟

مهارت های فردی تقریبا برای هر کاری مهم هستند. فردی با مهارت های شخصی قوی معمولا با کارفرمایان، کارکنان، همکاران، مشتریان و فروشندگان به خوبی کار می کند. آنها می توانند به راحتی ایده ها را با هم ارتباط دهند و به خوبی به حرف های دیگران گوش کنند.

افراد با مهارت های شخصی قوی، معمولا در موقعیت های کاری خوبی قرار می گیرند. آنها همچنین برای شرکت هایشان موفقیت را به ارمغان می آورند. آنها اغلب مسئول کارکنانی هستند که مردم برای کمک به آنها متکی می باشند. افراد با مهارت های شخصی قوی، اغلب در مورد کار خود پر انگیزه و پرشور هستند که  به موفقیت آنها کمک می کند.

در کل، کارفرمایان به دنبال کاندیداهای شغلی با مهارت های شخصی قوی هستند؛ زیرا آنها دفتر را به مکان بهتری برای کار کردن تبدیل می کنند و کار خود را با موفقیت انجام می دهند.

پنج مهارت شخصی

تفکر انتقادی
کارفرمایان خواهان کارکنانی هستند که با استفاده از تفکر خلاق و تجزیه و تحلیل بتوانند مشکلات خود را حل کنند. تفکر انتقادی در هر صنعتی، از مراقبت های بهداشتی تا مهندسی و آموزش، مفید است.

قابل اعتماد
قابلیت اطمینان یک کارمند بسیار مهم است. کارفرمایان به دنبال کسی هستند که قابل اعتماد و مسئول است. به این نوع از کارمندان می توان با واگذاری مسئولیت های بیشتر اعتماد کرد و ممکن است رهبران و مدیران قوی باشند.

انعطاف پذیر
انعطاف پذیری در بسیاری از مشاغل مهم است. بسیاری از مشاغل به کارکنانی نیاز دارند که همزمان یک کار چندوظیفه ای را انجام دهند. کارکنان انعطاف پذیر می توانند در یک زمان بیش از یک کار را انجام دهند.

مهارت های فردی
مهارت های فردی، مربوط به نحوه ارتباط و تعامل با افراد اطراف شما می باشد. کارفرمایان خواهان کارکنانی هستند که بتوانند با کارفرمایان، همکاران و مشتریان خود همکاری کنند.

انگیزه
کارفرمایان به دنبال کارکنانی هستند که در مورد مشاغل خود مثبت و پرشور هستند و انگیزه دارند.

نظراتان را برای این پست برایمان بنویسید