شخصیت شناسی

0
109

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

چگونه شخصیت کسی را بشناسیم؟ با وجود تنوع گزینه های موجود، کسی که می خواهد متد درستی را برای شناخت شخصیت افراد انتخاب کند کمی سخت خواهد بود. از روی زبان بدن و تصمیماتی که یک فرد می گیرد تا حدودی می توان شخصیت او را حدس زد اما این موارد برای شناخت عمیق یک نفر کافی نیست. در این مقاله مطالبی نوشته شده است که به شما کمک می کند چطور شخصیت یک نفر را با جزئیات متوجه شوید.

بهترین راه برای شناخت شخصیت یک نفر چیست؟ قبل از این که بتوانید شخصیت کسی را شناسایی کنید اول باید چند نکته درباره روان شناسی بدانید. مثلا زمانی که رفتار یک نفر کاملا عجیب و بی منطق است اما از نظر خودش بهترین رفتار را دارد، می توان بقیه رفتارهای او را حدس زد. برای مثال فردی نصف پول خود را صرف خرید یک ماشین بسیار شیک می کند که اصلا عاقلانه نیست اما وقتی به نکته شخصیتی او پی می برید که فرد دوست دارد در معرض و مرکز توجه باشد، کاملا واضح می شود چرا چنین تصمیمی گرفته است. برای این که بتوانید شخصیت یک نفر را بشناسید نباید در جایگاه قضاوت بر بیایید و با یک رفتار ناعاقلانه از دید خود بگویید او بی خرد است بلکه باید دیگر رفتارهای او را نیز بررسی کرده و به یک نتیجه اجمالی برسید.

گذشته فرد و شناخت شخصیت فرد مورد نظر : شناخت شخصیت کسی بدون دانستن گذشته او تقریبا غیر ممکن است. این که او چطور در خانه رفتار می کند؟ رابطه اش با اقوام و دوستانش چطور است؟ برخی از افراد تبدیل به فردی بسیار بلند پرواز می شوند و این نشات گرفته از جوان ترین فرد در خانواده است. وقتی کودکی در خانواده از همه کوچک تر است برای برطرف کردن نقاط ضعف سعی می کند بلند پروازی کند تا به اندازه برادر بزرگ ترش قدرتمند به نظر برسد. بعد از دانستن چنین نکاتی شما می توانید به راحتی متوجه شوید چرا یک نفر سعی دارد که حتما میلیاردر شود و پولدار بودن برایش کافی نیست!

رویاهای یک فرد و پی بردن به شخصیت او : خیلی از افراد تمایلی به تعریف از اتفاقات گذشته در زندگیشان ندارند، مخصوصا اگر فرد مقابلشان را به تازگی شناخته باشند؛ اما نکته مثبت این جا است که رویاهای آنان با گذشته شان رابطه مستقیم دارد بدون این که خودشان متوجه چنین موضوعی باشند. به همین خاطر است که بسیاری از آدم ها به راحتی درباره رویاهایشان صحبت می کنند بدون این که بدانند دارند کلید شناخت شخصیتشان را به راحتی در اختیار فرد مقابلشان قرار می دهند.

حرف آخر درباره شناخت شخصیت افراد :

شناخت شخصیت افراد پیوست دادن نقطه ها درکنار هم است. مثل این که رفتار های طرفتان را هم تراز کنید، از آن ها رفتار عجیب و غریب ببینید، از رویاهایشان خبر داشته باشید و درباره تجربه بچگیشان بدانید. آن وقت است که به راحتی می توانید شخصیت یک فرد را بشناسید. اگر برای شناخت شخصیت افراد مصمم هستید پس باید بتوانید رویاهایشان را تفسیر کنید و شخصیتشان را کشف کنید !


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

نظراتان را برای این پست برایمان بنویسید