کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

شما نمی توانید از تمام استرس ها دوری کنید؛ در واقع استرس کم در بسیاری از مواقع چیز خوبی است. اما در برخی موارد، استرس زیاد ممکن است شما را ناراحت کرده و احتمال ابتلا به بیماری های روحی و افسردگی را در شما افزایش دهد.

تکنیک های مدیریت استرس موثر، می توانند به شما در مقابله با اثرات منفی استرس در زندگی، کمک کنند. این روش های سریع و قابل اعتماد برای درمان استرس را امتحان کنید.

۱٫تنفس دیافراگمی

هنگامی که تحت استرس قرار می گیرید، سینه شما احساس تنگی می کند و تنفس شما کم عمق و سریع می شود.این واکنش بدن در مواجه با خطرات موقتی است.بهترین تمرین تنفسی در چنین مواقعی آن است که به طور آگاهانه از دیافراگم تان نفس بکشد.همانطور که به آرامی دم و بازدم را انجام می دهید، قفسه سینه تان را، در حالتی که گسترده شده است حفظ کرده  و شکمتان را منقبض نمایید.چند دقیقه تنفس دیافراگمی، سطوح هورمون استرس کورتیزول را پایین می آورد و سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تحریک می کند تا موجب آرامش شود.

۲٫مدیتیشن

مدیتیشن بدون شک یکی از بهترین روشهای مدیریت استرس شناخته شده است.مدیتیشن با کاهش تعداد نورون ها در ناحیه آمیگدال، قسمتی از مغز مرتبط با ترس و اضطراب و استرس، باعث می شود که شما در مواجه با استرس قوی تر شده و واکنش کمتری نشان دهید.مدیتیشن با افزایش سطح GABA (گاما آمینوآفتیریک اسید) ، باعث مدیریت استرس می گردد.GABA  ترمزی را در فعالیت مغز قرار می دهد و موجب آرامش شما می گردد.مدیتیشن به شما کمک می کند تا ذهن خود را آرام کنید و بر فکرهای منفی، که اغلب علت اصلی استرس هستند، تسلط یابید.

۳٫یوگا

تخمین زده شده است که بیش از ۱۵ میلیون آمریکایی مرتبا یوگا را تمرین می کنند.یک دلیل برای انفجار علاقه مردم به این عمل ۵۰۰۰ ساله، این است که مردم به دنبال راهی برای کاهش استرس شان هستند.هر گونه تمرین فیزیکی استرس را کاهش می دهد، اما یوگا در آن بی نظیر است.یوگا تنفس و ضربان قلب شما را کاهش می دهد و فشار خونتان را پایین می آورد.فقط یک جلسه یک ساعته یوگا می تواند GABA را ۲۷٪ افزایش دهد.اگر نگران آن هستید که بدن شما به اندازه کافی انعطاف پذیر نمی باشد، به جای یوگا می توانید به هنرهای رزمی باستانی تای چی یا چی گونگ بپردازید.آنها مزایای آرامش بخش مشابهی دارند اما انعطاف پذیری در آنها لازم نیست.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

نظراتان را برای این پست برایمان بنویسید